Home >Products >Industrial control system >FX1N-60MT-001
  • FX1N-60MT-001
FX1N-60MT-001
FX1N-60MT-001
FX1N-60MT-001
MITSUBISHI PLC
FX2N-48MR mitsubishi plc
 FX2N-48MR Power Specifications
   Rated voltage: AC100~240V
   Voltage allowable range: -15%~+10%
   Allow instantaneous stop time: Instantaneous power failure within 10ms, can continue to run.
   Power fuse: 250V 5A (3A) 5*20mm
   Power consumption: 50W
   Inrush current: maximum 40A 5ms or less / AC100V, maximum 60A 5ms or less / AC200V
FX2N-48MR input specifications
   Enter the number of points: 24
   Input connection form: disconnected terminal block (M3 screw)
   Input signal voltage: AC100~120V +10%, -15%
   Input signal current: 6.2mA/AC110V 60Hz
   Input resistance: 3.3kΩ (X000~X007), 4.3kΩ (X010 or above)
   Input ON current: 4.5mA or more, 3.5mA or more (after X010)
   Input OFF current: 1.5mA or less